S.Stanevičiaus g. 21, Vilnius
  8-5 2 479-291
 rastine@jovarelis.vilnius.lm.lt

Pilietiškumo ugdymo projekto ,,Kaip surasti Lietuvą“ vykusio lopšelyje – darželyje ,,Jovarėlis“ refleksija

 

Vilniaus lopšelyje – darželyje ,, Jovarėlis“ vyko pilietiškumo ugdymo  projektas Lietuvos 100  paminėti,, Kaip surasti Lietuvą?“ 2018

Projekto tikslas – ugdyti vaikų pilietiškumą bei tautinį ir kultūrinį  tapatumą, patriotinius jausmus tėvynei, plėsti vaikų supratimą apie Lietuvą.

Projekto metu vaikai gilino žinias apie Lietuvos istoriją, tradicijas, papročius. Studijavo žemėlapį, informacijos ieškojo internete. Pirmiausia Lietuvos pažinimas prasidėjo nuo savo gimto miesto Vilniaus pažinimo. Vaikai pabuvojo Katedros aikštėje, aplankė Valdovų rūmus. Susipažino su Vilniaus miesto įkūrimu, klausėsi legendos apie Vilniaus miesto įkūrimą ,,Gedimino sapnas“.  Išsiaiškino, koks yra Vilniaus miesto herbas, kokia upė teka per Vilniaus miestą.

Gerai pažinę savo miestą, darželio auklėtiniai gilino žinias apie Lietuvą. Sužinojo apie Kauną, Šiaulius, Zarasus ir Klaipėdą. Vaikai domėjosi Šiaulių rajone esančiu Kryžių kalnu, Baltijos jūra. Susipažino su Lietuvos nacionaliniu medžiu, paukščiu, gėle, tautiniu drabužiu.

Kūrė kūrybinius darbelius, mokėsi dainelių , eilėraščių tėvynės tema, gamino tautinę atributiką.

Lietuvos auksą – gintarą – stebėjo pro padidinamąjį stiklą, aiškinosi iš kur jis atsiranda.

Kovo 21 dieną. tele tilto  metu vaikučiai dalijosi įgytomis žiniomis su VŠĮ darželiu ,,Vaikystės takas“ . Jo metu vyko viktorina, vaikai prisistatė, atsakinėjo į draugų klausimus ir jiems uždavinėjo patys. Visi dainavo bendrą dainą ,,Nupiešiu Lietuvą“, rodė pagamintus savo darbelius. Viktorinoje nugalėjo abiejų darželių draugystė. Šio interaktyvaus projekto metu vaikai ne tik plačiau pažino savo šalį, bet ir turėjo galimybę bendrauti ir bendradarbiauti su kitais savo amžiaus vaikais.